

W następną niedzielę 1 marca taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Białostockiej a ofiary do puszek przed kościołem na misje Ad Gentes. Jest to dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
Za tydzień w I niedzielę miesiąca o godz. 8.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec prowadzony przez Kółka Żywego Różańca.
„Gorzkie Żale” są odprawiane w naszym kościele w niedziele po Mszy św. o godz. 9.15 oraz w środy i soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
“Droga Krzyżowa” dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.15, natomiast dla dorosłych w piątki po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
Caritas Archidiecezji Białostockiej zachęca do podjęcia wielkopostnych dzieł miłosierdzia i włączenia się w następujące akcje:
– Jałmużna wielkopostna – Skarbonka wielkopostna – której celem jest pomoc osobom ubogim i najbardziej potrzebującym. Skarbonki są rozprowadzane przez ministrantów przy wyjściu z kościoła,
– Wielkanocne Paschałki – świece można nabyć po niedzielnych Mszach Św. przed Kościołem i w zakrystii,
– Torba Samarytanka – akcja prowadzona na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących naszej parafii. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej wziąć specjalną torbę, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną zwrócić do Niedzieli Palmowej. Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać!
Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza pracowników świata medycznego na Rekolekcje Wielkopostne w Domu Księży Werbistów przy ul. Zambrowskiej 24 w Kleosinie w dniach 27-28 lutego i 1 marca. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 27 lutego Mszą św. o godz. 18.00. Na rekolekcje zapraszamy środowisko medyczne i niemedyczne związane ze Służbą Zdrowia.
Parafialne Kino Ton w Białymstoku oraz Stowarzyszenie Dobry Moment zapraszają narzeczonych i małżonków na warsztat dla par: „Wysłuchani – Wzmocnieni. Warsztat wzmacniający więzi w parach”, który już 28 lutego, obędzie się w Kinie Ton. Spotkanie poprowadzi małżeństwo z ponad 30- letnim stażem – Izabela i Piotr Antosiewicz. Rodzicie trójki dzieci, już dziadkowie, autorzy książek rozwojowych i warsztatów wzmacniających więzi i usprawniających komunikację w związkach, zakorzenieni w Piśmie Świętym i mocno związani z Kościołem. Szczegóły i zapisy na profilach społecznościowych Stowarzyszenia Dobry Moment oraz Kina Ton.
Białostocka Szkoła Ewangelizacji zaprasza księży i odpowiedzialnych świeckich na szkolenie z prowadzenia alpha w parafii (ewangelizacyjny cykl spotkań dla młodzieży i dorosłych, którzy odeszli ze wspólnoty Kościoła). Szkolenie odbędzie się w niedzielę 1 marca w godz. 15.00- 18.30 w domu parafialnym przy kościele NMP Królowej Rodzin w Białymstoku (os. Bacieczki). Zapisy przez e-mail chcejezusa@gmail.com lub u ks. Tomasza Kozłowskiego (tel. 502958945).
Zapraszamy na nowe edycje ewangelizacyjnego kursu Alpha w Białymstoku. Alpha to cykl spotkań, na których w przyjaznej atmosferze i przy dobrym jedzeniu można porozmawiać o Bogu, wierze i życiu. W marcu rusza 8 kursów w Białymstoku. Szczegółowe informacje na plakatach oraz na stronie internetowej.
