

W odpowiedzi na prośbę Arcybiskupa Józefa Guzdka Metropolity Białostockiego dziś po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na pomoc cierpiącej Ukrainie.
W następną niedzielę 22 lutego taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Białymstoku.
W poniedziałek 16 lutego o godz. 17.00 różaniec i Nowenna do Patrona naszej parafii, a o godz. 18.00 Msza św. składkowa do św. Andrzeja Boboli oraz w intencji Ojczyzny. Kartki do intencji leżą na stoliku za ławkami.
18 lutego – Środa Popielcowa. Tego dnia rozpoczynamy okres Wielkiego Postu i czas Komunii św. wielkanocnej. Poświęcenie popiołu i posypanie głów popiołem na każdej Mszy św., które będą odprawione o godz. 7.00, 9.15, 16.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i ścisły post, czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta. W tym dniu Kancelaria będzie nieczynna.
Tradycyjnie za ławkami będzie wystawiony Krzyż do adoracji, aby w ten sposób podziękować Panu Jezusowi za dzieło zbawienia. Przy tej okazji można złożyć dobrowolną ofiarę do skarbonki z przeznaczeniem na kwiaty do Grobu Pańskiego.
Przypominamy, że Wielki Post jest okresem pokutnym, w którym nie uczestniczymy w żadnych zabawach tanecznych czy jakichkolwiek imprezach. Uszanujmy ten święty czas podejmując wysiłek osobistego nawrócenia.
W Wielkim Poście „Gorzkie Żale” będą odprawiane w naszym kościele w niedziele po Mszy św. o godz. 9.15 oraz w środy i soboty po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00.
“Droga Krzyżowa” dla dzieci w każdy piątek o godz. 17.15, natomiast dla dorosłych w piątki po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach pasyjnych.
Przypominamy, że można uzyskać odpust zupełny za udział w Rekolekcjach Wielkopostnych, nabożeństwach pasyjnych “Gorzkich Żali” i “Drogach Krzyżowych” pod zwykłymi warunkami.
Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu, dni modlitw o ducha pokuty(środa, czwartek, piątek).
Drodzy parafianie! Jutro, w poniedziałek rozpoczynają się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy, które poprowadzi ks. Rafał Koptas. Osoby, które chcą uczestniczyć w tych rekolekcjach pozostają po Mszy św. w kościele.
Krucjata Wyzwolenia Człowieka zaprasza na VIII diecezjalne spotkanie członków, kandydatów i sympatyków. Odbędzie się ono w czwartek 19 lutego. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania będzie moderator generalny Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sędek. Początek godz. 18.00 w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Białymstoku.
W związku z rozpoczęciem naboru do kl. I i grupy „0” – Szkoła Podstawowa Misjonarek Świętej Rodziny w Białymstoku zaprasza na Dni Otwarte, które odbędą się 19.02 oraz 05.03.2026r. W godz. 16.00 – 18.00 w Szkole Sióstr przy ul. Mickiewicza 43.
Trwa nabór na rok szkolny 2026/2027 do Katolickiej Szkoły Podstawowej oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Matki Bożej Miłosierdzia przy ul. Kościelnej 3 w Białymstoku! Zapraszamy do odwiedzania szkoły w ramach dnia otwartego, który odbędzie się w sobotę 21 lutego 2026 roku w godz. 10.00-13.00 lub w środę 18 marca w godz. 15.00-18.00. Szkoła proponuje ciekawą ofertę kształcenia oraz wychowanie w duchu katolickim na wysokim poziomie, a najpilniejsi uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego mogą uczyć się bez czesnego! Informacje na temat szkoły można znaleźć na stronie internetowej www.szkola-katolicka.pl lub na plakacie.
Od 21 do 24 lutego w parafii pw. Chrystusa Króla w Białymstoku odbędzie się cykl spotkań biblijnych z s. Judytą Pudełko. W programie konferencja – wprowadzenie do modlitwy osobistej oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Więcej szczegółów na stronie internetowej parafii.
