

Ksiądz Proboszcz dziękuje serdecznie wszystkim za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości jubileuszu 40-lecia kapłaństwa a szczególnie Paniom ze wspólnot, które działają w naszej parafii za upieczenie ciast.
W następną niedzielę 5 lipca taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji Białostockiej.
W tym tygodniu:
w poniedziałek 29 czerwca – uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 7.00, 9.15 i 18.00. W tym dniu taca przeznaczona jest na Świętopietrze.
w środę 1 lipca – od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez mężczyzn za wstawiennictwem św. Józefa patrona ojców i rodzin. Zapraszamy wszystkich a szczególnie mężczyzn do wspólnej modlitwy;
w czwartek 2 lipca – I czwartek miesiąca, dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, na którą zapraszamy wszystkich parafian, a w szczególności wspólnoty działające w naszej parafii, aby modlić się w intencji powołań;
w piątek 3 lipca – święto św. Tomasza, Apostoła. Jest to też I piątek miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Wspólnotę Dzieła Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa;
w sobotę 4 lipca – I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP po Mszy św. o godz. 7.00 i 18.00. Po Mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu i Fatimskie Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca.
Za tydzień w I niedzielę miesiąca o godz. 8.15 adoracja Najświętszego Sakramentu i wspólny różaniec prowadzony przez Kółka Żywego Różańca a po Mszy św. o godz. 9.15 procesja Eucharystyczna. Zapraszamy wszystkich parafian do czynnego udziału w procesji a szczególnie dzieci: chłopców do dzwoneczków i dziewczynki do sypania kwiatków.
Pragniemy poinformować iż od 1 lipca do 31 sierpnia kancelaria parafialna będzie otwarta w zmienionych godzinach. Rano od 8.00 do 9.00 i popołudniu od 17.00 do 17.45. Protokoły przedślubne będą spisywane po indywidualnym telefonicznym uzgodnieniu z kapłanem dyżurnym.
W wakacje nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 16.00.
XXX Archidiecezjalna Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Juchnowcu odbędzie się w sobotę 4 lipca br. Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 8.00 modlitwą przed obrazem Matki Miłosierdzia w archikatedrze białostockiej. Do uczestnictwa w niej zapraszamy wszystkich wiernych, a zwłaszcza rodziny.
„Pokój i dobro. Razem do Matki” – pod takim hasłem 30 lipca wyruszy jubileuszowa 40 Białostocka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy na pielgrzymkę w dniach 25-29 lipca w Arkadach Katedralnych A w godz. 17.00-19.00. Szczegółowe informacje dostępne są na www.bppnjg.pl i na Facebook’u pielgrzymki. Wszystkich którzy chcą, a z różnych względów nie mogą pielgrzymować, zapraszamy do zapisania się do Grupy Złotej. Szczegóły i zapisy w parafiach.
W związku z rozpoczęciem okresu letniego i naszymi spostrzeżeniami zwracamy się z uprzejmą prośbą do Was wszystkich o zachowanie godnego ubioru w świątyni podczas Mszy Świętych. Tak jak dbamy o nasz strój podczas ważnych spotkań z ludźmi (choćby w pracy), tym bardziej tak samo powinniśmy zadbać o właściwy ubiór idąc do kościoła. Zapewne wszyscy znamy hasła, które możemy zobaczyć przed wejściem do wielu świątyń, zwłaszcza sanktuariów odwiedzanych w wakacyjne dni: „W progi Boże w godnym ubiorze” czy „Tutaj ubiór raczej godny niż swobodny”.
