

Trzecia niedziela Adwentu tradycyjnie zwana jest niedzielą Gaudete czyli niedzielą Radości. Dziś podczas liturgii używa się szat koloru różowego. Na Mszy św. o godz. 7.00 i 11.00 błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
Dziś przed kościołem po każdej Mszy św. są zbierane ofiary do puszek na Caritas Parafialny.
Jak w każdą II niedzielę miesiąca dziś o godz. 16.00 Msza św. w intencji osób uzależnionych i ich rodzin współcierpiących z tego powodu a po Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu.
Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie w rodzinach w dniach 15, 17 i 18 grudnia.
W poniedziałek 15 grudnia – 13 rocznica święceń Biskupa Henryka Ciereszko. Polecajmy w naszych modlitwach Ks. Biskupa.
Na czas Adwentu i Kolędy Duszpasterskiej przerwaliśmy peregrynację obrazu św. Andrzeja Boboli. We wtorek 16 grudnia zapraszamy do wspólnej modlitwy mieszkańców z ul. Wrocławskiej 49B, 49C, 49F, którzy przyjmowali obraz w minionym miesiącu. W waszej intencji zostanie odprawiona Msza św. o godz.18.00. O godz. 17.00 różaniec i Nowenna do Patrona naszej parafii.
Poświęcone opłatki na stół wigilijny są do nabycia po każdej Mszy św. w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
W okresie Adwentu są odprawiane w naszym kościele Roraty w środy i soboty o godz. 6.30. Zachęcamy do udziału szczególnie dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania oraz wszystkich wiernych, aby lepiej przygotować się do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Bardzo prosimy, aby zabrać ze sobą lampiony.
Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 19, 20 i 21 grudnia. Rekolekcje poprowadzi Ojciec Arnold Pawlina, Przeor Klasztoru Dominikanów w Lublinie. Msze św. rekolekcyjne będą odprawione w piątek o godz. 7.00, 9.15, 16.00 i 18.00, w sobotę o 6:30, 9:15, 16:00 i 18:00 a w niedzielę według porządku niedzielnego. Zaplanujmy sobie ten czas na wysłuchanie nauk rekolekcyjnych oraz spowiedź i komunię świętą.
Odwiedziny chorych z naszej parafii w czwartek, 18 grudnia, od godz. 9.30. Można zapisywać chorych do spowiedzi i komunii św. w zakrystii po każdej Mszy św. i w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia.
Parafia serdecznie zaprasza osoby 60+ do Klubu Seniora, który rozpoczyna działalność w naszej parafii. Pierwsze spotkanie dziś w sali pod plebanią przy Caritas Parafialnym o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.
Parafialny Zespół Caritas zaprasza do wzięcia udziału w akcji „Torba Samarytanka” prowadzonej na rzecz osób ubogich i najbardziej potrzebujących naszej parafii. Aby włączyć się w to dzieło wystarczy po Mszy Świętej wziąć specjalną torbę, którą należy wypełnić produktami spożywczymi o długim terminie przydatności, a następnie wypełnioną przynieść do zakrystii. Za każdy gest dobrej woli składamy serdeczne: Bóg zapłać!
Przed Kościołem są też rozprowadzane świece na stół wigilijny w ramach ogólnopolskiej akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
Harcerze z Hufca ZHP Białystok serdecznie zapraszają na uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju 2025. To wyjątkowa tradycja, która narodziła się w Betlejem – miejscu narodzenia Jezusa Chrystusa. Płomień zapalony w Grocie Narodzenia Pańskiego wędruje przez granice i kontynenty, niesiony przez skautów i harcerzy, aby dotrzeć do milionów ludzi na całym świecie. Jest symbolem pokoju, nadziei i braterstwa.
Harcerze ZHP od lat niosą ten płomień do parafii, szkół, instytucji i domów, zachęcając, by każdy zabrał go do siebie i przekazał dalej tworząc łańcuch dobra i pokoju.
Uroczystość odbędzie się we wtorek 23 grudnia 2025 r. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza Św. w Archikatedrze Białostockiej w Starym Kościele, a o godz. 18.00 na dziedzińcu Pałacu Branickich odbędzie się uroczyste ognisko, podczas którego nastąpi przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Prosimy o zabranie własnego znicza lub lampionu, aby móc zabrać Światło do swoich domów i przekazać dalej.
W związku z trwającym Rokiem Jubileuszowym zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych poświęconą kwestii sakramentu pokuty i pojednania pt. „Nadzieja Miłosierdzia”. Najbliższe spotkanie odbędzie się we środę 17 grudnia o godz. 19.00 w Centrum Wystawienniczo- Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej przy ul. Kościelnej 1a. Tematem spotkania będzie praktyka stałego spowiednictwa oraz kwestia towarzyszenia duchowego.
Od 1 lutego 2026 roku zacznie obowiązywać w Polsce Krajowy System e- Faktur, który będzie obowiązkowy dla wszystkich przedsiębiorców, w tym także dla rolników i innych osób, także tych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Zachęcamy do poszukiwania informacji w tej sprawie w urzędach skarbowych i na stronach internetowych Krajowej Administracji Skarbowej.
